DOSPĚLÉ lekce - FUNATIC

 • INFO
 •    |   SPINNING
 • SPINNING


  SPINNING JE KRÁSNÉ ŠÍLENSTVÍ:-)

  Aerobní a vytrvalostní cvičení na speciálních spinningových kolech. Každý účastník se řídí pokynem lektora, který vytváří profil tratě, zátěž volí dle svých fyzických sil a zdravotního stavu. Špička! 
    
  ŠÍLENSTVÍ ZVANÉ SPINNING

  přijďte šílet na SPINNING!!! 


  Spinning  je tréninkový program na speciálním rotopedu. Rytmus jízdy na tomto nadstandartně upraveném kole udává hudba. Tato bomba začala doutnat, jak jinak, než v USA a odtud explodovala do zbytku světa, hlavně do západní Evropy. 

  A jak to probíhá ?
  Hodina začíná rozcvičkou, po níž následuje program namáhavého cvičení s různou intenzitou zátěže. Nakonec je zařazen strečink, který uvolní svaly. Vše pod dohledem vyškoleného trenéra a díky omezené kapacitě s individuální péčí! Při hodině je úžasná atmosféra a to hlavně díky motivující hudbě a sportující skupině. Kdo jednou poznal euforii a radost ze sportovního výkonu, ví, o čem to je. A při spinningu je celá lekce k tomu simultálně vedena. Tento styl chytne 99 % lidí. A už nepustí. 

  A proč to dělat?
  Posílíte srdce, plíce, klouby, svaly a po třiceti minutách indoor cyclingu - spinningu spálíte stejné množství kalorií jako po hodině a půl cvičení v posilovně. Lekce jsou určeny všem, kdo chtějí zlepšit svou kondici, redukovat hmotnost nebo zlepšit sportovní výkonnost. Jsou velice vhodné i pro rekonvalescenty, nebo pro osoby s různými vadami, které jim neumožňují klasický sportovní pohyb (vady páteře, kolen, kloubů…, nebo pro obézní). Na Indoor cycling (spinning) neexistuje tedy téměř žádné omezení pro nikoho, kdo by se tomu chtěl věnovat. Zvládne jej kdokoli, s jakoukoli fyzickou kondicí a v jakémkoli věku bez rozdílu pohlaví. Vhodné jak pro muže, tak pro ženy. 

  Lekce spinningu pro Vás vedeme celý týden, stačí si vybrat z našeho ROZVRHU.

  Spinning však není určen pro cvičení doma, protože důležitou roli při něm hraje instruktor, který vede hodinu: udává tempo (tj. zrychluje, zpomaluje či sprintuje), terén (chvíli jedete po rovině, pak do kopce či z kopce), postavení (buď sedíte, nebo stojíte na šlapkách). Dalšími motivačními prvky jsou hudba, jejíž rytmus ovlivňuje cvičební hodinu a neméně ostatní jezdci ve skupině. Zátěz si každý může stanovit sám, protože změnu „terénu a zátěže“ si sice volí podle pokynů instruktora, ale také i svých sil, a to jednoduchým pootočením kolečka pod řidítky. Cvičební jednotka začíná zahřátím, následuje 25-45 minut aktivního pohybu ( dle výkonnosti účastníků v lekci) a končí se strečinkem. 

  Chvíli trvá, než si na spinningové kolo zvyknete, zpravidla k tomu dochází po čtvrté návštěvě fitcentra, kde se tento sport provozuje. Výhodou tohoto cvičení však je, že nepotřebujete žádný předchozí trénink, každý jede podle svých fyzických možností, navíc nezatěžuje klouby a šetří šlachy. Kvůli tomu se hodí pro mladší i starší věkové skupiny a rovněž pro lidi s nadváhou (kolo snese váhu do 150 kilogramů). 

  Omezením nejsou ani běžné zdravotní problémy, naopak se doporučuje i těm, kteří mají potíže s dechem, protože zvyšuje kapacitu plic, cvičit mohou také lidé, jež trápí nedostatečná činnost kardiovaskulárního systému. V případě vážnějších zdravotních potíží je ale třeba poradit se předem se svým lékařem, podotýká lektorka. Spinning se v zásadě nedoporučuje cukrovkářům a těhotným. 

  Čekáte-li, že vám spinning vytvoří svaly, běžte raději do posilovny. Pokud vám však jde o trénink vytrvalosti, zpevnění již existujícího svalstva a spalování tuků, vyzkoušejte ho. Obdobně jako u jiných aerobních aktivit se doporučuje absolvovat jej 2 – 3x týdně.

  Navštivte naši stránku na Facebooku!
  Navštivte náš videokanál na Youtube!

  Funatic

  Aktuality